ANUNTURI

Franklin Graham împărtășește speranța Evangheliei la peste 14.000 de oameni din Bruxelles

Evanghelistul Franklin Graham, președinte și director executiv atât al Asociației Evanghelistice Billy Graham (BGEA), cât și al organizației Samaritan’s Purse, a împărtășit recent speranța Evangheliei la peste 14.000 de oameni din Bruxelles, Belgia.
Evanghelistul Franklin Graham, președinte și director executiv atât al Asociației Evanghelistice Billy Graham (BGEA), cât și al organizației Samaritan’s Purse, a împărtășit recent speranța Evangheliei la peste 14.000 de oameni din Bruxelles, Belgia.

„Îl lăudăm pentru sutele de vieți schimbate pentru veșnicie, pe măsură ce oameni de toate vârstele au răspuns la Evanghelie!”, a scris BGEA pe rețelele de socializare după eveniment, a relatat The Christian Post .

„În inima unei țări profund divizate de limbă și cultură timp de decenii, peste 14.000 de belgieni, de la Anvers la Waterloo, s-au unit într-un singur glas, lăudându-L pe Dumnezeu la Festivalul Speranței alături de Franklin Graham, la Bruxelles, Belgia.”

Deși locația, ING Arena, are 8.965 de locuri, au fost amenajate locuri suplimentare pentru 5.000 de participanți în două zone suplimentare din apropiere, unde au urmărit evenimentul în direct pe ecrane mari.

Graham, fiul regretatului evanghelist Billy Graham, a distribuit și el evenimentul pe rețelele de socializare, subliniind un mesaj al iubirii lui Dumnezeu prin Isus .

--

„Dumnezeu te iubește și vrea să te ierte. Vrea să te curețe. Vrea să te elibereze. Dar singura cale este prin Cruce . Trebuie să vii la El prin credința în Fiul Său, Isus Hristos”, a împărtășit Graham .

Potrivit organizatorilor, mesajul lui Graham a fost tradus în direct în șapte limbi, inclusiv franceză, flamandă, slovacă, spaniolă, portugheză, limbajul semnelor francez și limbajul semnelor flamandă.

„Este un miracol în sine să ai un număr atât de mare de oameni care participă la așa ceva și să ai biserici olandeze și franceze care lucrează și colaborează împreună — este complet neașteptat”, a declarat David Vandeput, președintele Sinodului Federal Belgian al Bisericilor Evanghelice și Protestante.

--

sursa: https://www.crosswalk.com/headlines/contributors/milton-quintanilla/franklin-graham-shares-the-hope-of-the-gospel-to-over-14000-in-brussels.html

-

ADMIN

Nu va ingrijoarti,dar,de ziua de maine; caci ziua de maine se va ingrijora de ea insasi. Ajunge zilei necazul ei

Related Articles

Lasă un răspuns

Back to top button

Descoperă mai multe la Crestintotalu in u .ro

Abonează-te acum ca să citești în continuare și să ai acces la întreaga arhivă.

Continuă lectura