7 iunie: Cu cine votăm la euro parlamentare?
Pe 7 iunie suntem chemati la vot, pentru a-i vota 33 de deputati care sa ne reprezinte in Parlamentul unional de la Bruxelles. AFR a facut o analiza a candidatilor si a emis un Buletin Electoral cu recomandari de vot si blam.
Va invitam sa preluati acest Buletin si sa-l distribuiti extensiv tuturor rudelor, prietenilor si cunoscutilor dvs. Un politician care nu ii reprezinta pe cei ce l-au trimis in Parlament nu are ce cauta acolo.
Puteti descarca de aici acest buletin electoral
Iată aici o luare de poziție a fratelui Paul Negruț față de subiectul alegerilor și a implicării Bisericii în politică.
CE ÎMI PROPUN SĂ FAC ÎN MANDATUL DE EUROPARLAMENTAR:
• Să reprezint interesele românilor în toate forurile politico-administrative sau legislative şi să sprijin interesele cetăţenilor României.
• Să susţin factorii politici şi administrativi în obiectivele acestora.
• Să susţin pregătirea tinerilor capabili, pentru a putea forma profesionişti pregătiţi să slujească interesele societăţii româneşti.
• Să promovez o legislaţie echilibrată, bazată pe principii morale, sănătoase.



