ANUNTURI

China: Liderul bisericii, fiica și nepotul arestat pentru împărtășirea credinței în public

China continuă represiunea împotriva creștinilor. În cel mai recent raport al persecuției, pastorul unei biserici din China, fiica ei și nepotul ei au fost arestați pentru exprimarea și împărtășirea credinței în public.

Potrivit lui ChristianityToday.com , Xu Shizhen împreună cu fiica și nepotul ei au cântat și au dansat în închinare și predicare despre credința ei într-un parc public din Xianning, provincia Hubei.

La o lună după ce și-a exprimat și a împărtășit credința în parc, Xu, fiica ei Xu Yuqing și nepotul ei de trei ani, Xu Shouwang, au fost arestați. Locurile lor exacte după arest sunt necunoscute.

Xu a avut anterior un proces cu autorități atunci când biserica ei de casă a fost capturată de oficialități și plasată sub supravegherea bisericii chineze de stat Trei Self Patriotic Movement.

Guvernul chinez sub președintele Xi Jinping a adăugat recent noi reglementări religioase care limitează expresia religioasă într-o măsură mai mare.

--

http://www.christianheadlines.com

-

ADMIN

Nu va ingrijoarti,dar,de ziua de maine; caci ziua de maine se va ingrijora de ea insasi. Ajunge zilei necazul ei

Related Articles

Lasă un răspuns

Back to top button

Descoperă mai multe la Crestintotalu in u .ro

Abonează-te acum ca să citești în continuare și să ai acces la întreaga arhivă.

Continuă lectura