El Vine Iar | Adevaratii Eroi – Teo Family

“Realitatea este ca Revoluția a început în jurul unei biserici, iar în toate protestele de la Timișoara se cânta despre puterea eliberatoare a lui Cristos, atunci când din piepturile tuturor protestatarilor timișoreni răsuna cântecul „El vine iar”.
În zilele de început ale Revoluției, românii speriați de șuieratul gloanțelor și îngenunchiați pe caldarâmul rece lăsau de pe buzele lor să fie auzită rugăciunea „Tatăl nostru”
Tot atunci piața, plină de oameni doritori de libertate, oameni care au înțeles că numai Dumnezeu a făcut posibilă această răsturnare de situație, și care au văzut că numai El schimbă istoria, a răsunat de strigătul repetat și plin de entuziasm „Există Dumnezeu!”.
Din păcate, românii le-au uitat pe toate acestea…” Pastor Nelu Filip (Biserica “Poarta Cerului”, Timisoara)
Contine parti din piesa “Exista Dumnezeu” – Teo Family (Full Video) – https://youtu.be/ORcJ_bMNORo
Voci – Teo Family
Autor – Costache Ioanid
Muzica – Aurel Popescu
Instrumental – Teo Family, Dodo Danciu & Dariu Cifor (Quartz Band).
Mix & Mastering – Dan Petric
Video – Teo Family & Andy Draghis