ANUNTURIPREZENTARIPrezentari: Maranata

Libraria Maranatha a sponsorizat o masa calda pentru 50 de copii saraci din Vaslui

stire_124362Scopul Librariei Maranatha este acela de a genera venituri din vanzarea de carti crestine, Bibliiromane crestine, cadouri crestine, etc, pe care apoi sa le folosim pentru a sustine proiecte umanitare si de misiune crestina in care este implicata asociatia noastra ,,Misiunea Speranta pentru Romania”. Libraria Maranatha este prima librarie crestina din Romania cu caracter umanitar. Fiecare persoana care comanda produse de la Libraria Maranatha ajuta in mod indirect:

– proiecte si cazuri umanitare: copii strazii, copii orfani, batrani singuri si neputinciosi, mame vaduve, batranii strazii;

– proiecte de misiune crestina: oferirea de Biblii in cele mai izolate locuri din Muntii Apuseni, scoli biblice de vacanta, cluburi biblice pentru copii, sustinerea lucratorilor biblici, etc.16 (1)

Fiecare proiect umanitar sau de misiune crestina pe care il sustinem prin Libraria Maranatha va fi prezentat in mod detaliat si va fi insotit de materiale foto, video si de marturia celor implicati in aceste actiuni.


In luna Aprilie, Libraria Maranatha a sponsorizat cu suma de 600 de lei, o masa calda pentru 50 de copii saraci din jud. Vaslui. Aceasta grupa de copii este organizata si condusa de fratele pastor Deleu Costel.

In fiecare saptamana se organizeaza cu acesti copii activitati de club biblic prin care se doreste ca mesajul Evangheliei sa fie transmis acestor copii pe intelesul lor. Pentru ca acesti copii provin din familii sarace, in fiecare ocazie, in masura posibilitatilor financiare, se ofera si o masa calda. In acest context, Libraria Maranatha a sponsorizat o masa calda pentru acesti copii pentru toata luna Aprilie.


Planul Librariei Maranatha este ca sa sustina cat mai regulat aceasta actiune de misiune crestina care se desfasoara in jud. Vaslui sub calauzirea fratelui pastor Deleu Costel. Ne dorim ca mesajul Evangheliei transmis pe intelesul copiilor sa ii ajute sa Il cunoasca pe Isus si sa Il primeasca ca Domn si Mantuitor personal in inima lor. Cu ajutorul Domnului, ne dorim ca acest ajutor pe care l-am oferit sa nu fie singular.

02.04 (18)

Orice comanda de Biblii, de carti crestine, romane crestine, cadouri pentru crestini sau alte produse, de la Libraria Maranatha sau oricare din site-urile din reteaua noastra de librarii crestine online, ne ajuta pe noi sa ne implicam si sa sustinem cat mai multe proiecte, cazuri umanitare si proiecte de misiune crestina. Nivelul implicarii noastre in astfel de proiecte este direct proportional cu nivelul de comenzi la Libraria Maranatha sau de donatii in cadrul asociatiei noastre.

Avem incredintarea ca, cat mai multi clienti vor face comenzi de la Libraria Maranatha pentru ca in felul acesta sa sustina actiunile in care ne implicam. Noi, impreuna, suntem parteneri, colaboratori si impreuna lucratori pentru ca mesajul Evangheliei sa fie transmis in forme cat mai variate la cat mai multe persoane. Noi, impreunam in masura credintei noastre putem sa indeplinim Marea Trimitere pe care ne-a lasat-o Mantuitorul atunci cand s-a inaltat la cer.

Iar atunci cand Isus se va intoarce, nu ne va intreba cate scoli de teologie avem sau cate mastere, cate predici am tinut, ce confesiune religioasa avem, de cate ori am citit Biblia, etc, ci, ce am facut pentru cei in nevoi de langa noi. Tot ceea ce am facut pentru cei in nevoi de langa noi, totul se contabilizeaza in contul lui Isus, totul a fost facut lui Isus.

Cu respect
Libraria Maranatha
www.librariamaranatha.ro

ADMIN

Nu va ingrijoarti,dar,de ziua de maine; caci ziua de maine se va ingrijora de ea insasi. Ajunge zilei necazul ei

Related Articles

Lasă un răspuns

Back to top button
%d blogeri au apreciat: