Anunțuri
ULTIMELE STIRI

Cum va imbracati surorilor?


Publicitate

Complex turistic Puiu-Somesul Rece

ofera: Cabane, terenuri de fotbal, baschet, tenis, tabere, drumetii ..
mai multe citeste pe www.complex-turistic-puiu.ro

KERIGMA.ro

Noutati: Biblii, Carti, Cadouri, Muzica, Predici, Video/DVD
.. mai multe noutati citeste pe KERIGMA.ro

Vacante pentru toti

ofera: Sejururi, Circuite, Croaziere, bilete de autocar si avion
… mai multe Servicii pe www.vacantepentrutoti.ro

Life Romania

Carti: Viata Crestina, Tineri, Biblii, Carti Audio, Romane, Sanatate
mai multe carti pe www.liferomania.ro

Anunțuri
Banner filme Banner http://speranta.ro/
Despre ADMIN (17911 articole)
Nu va ingrijoarti,dar,de ziua de maine; caci ziua de maine se va ingrijora de ea insasi. Ajunge zilei necazul ei

23 de comentarii la Cum va imbracati surorilor?

  1. GOD bless u si sa iti dea putere in tot ce faci sa faci dupa cuv lui Dumnezeu si indrumat de Duhul Sfant…o predica nemaipomenita>>foarte fain

  2. monica // 26 Martie 2010 la 5:41 //

    Amin,Amin …slava Domnului ca evanghelia este propovaduita si aratata intregi lumi,acum nu mai au nici un cuvant de dezvinovatire inaintea lui DUMNEZEU cele ce l-au incalcat.Doamne ajuta-na sa fim crestine evlavioase si imbracate cuvincios inaintea cuvantului Tau.Amin

  3. mi-a placut foarte mult,cine este pastorul? are predici in romana?

  4. Predica este sustinuta de Al Martin. nu cred ca are predici in romana

  5. foarte interesante sfaturi. si trebuie sa recunoastem fetelor ca putem fi frumoase si elegante fara sa ne imbracam provocator! Domnul sa ne ajute pe fiecare dintre noi sa ne purtam intr-un mod cuviincios, cu multa cumpatare, ca nu cumva sa fim o piatra de poticnire pentru cei din jur! amin!

  6. Ramona // 27 Martie 2010 la 8:39 //

    slava Domnului este o predica atingatoare la inima si adevarata asta inseamna cuvantul lui Dumnezeu!!!!amin este incredibila si crezatoare aceasta evanghelizare!!!!

  7. Slava Domnului ca mai sant frati care zic pacatului pacat…. „am gandit ca sant singura care gandesc asa”:} Merita ascultata si raspandita aceeasta predica. Va multumim ca publicati asemenea materiale sa vada si copii nostri care zic ca noi santem ingusti!!!!

  8. Rada Raduta // 29 Martie 2010 la 11:12 //

    Controlorul calitatii?
    Un mesaj prezentat intr-o atitudine injositoare si penibila.Jenant! Si nici un cuvant pentru barbati, decat sa-si controleze”dragastos sotiile”…

  9. Mi se pare cam ciudat predicatoru asta. Cam exagereaza la multe. Si eu sunt barbat si ochi pot fi educati sa nu caute „magnetii”.

  10. Micu Jean // 29 Martie 2010 la 16:19 //

    Referitor la predica : cum va imbracati surorilor
    Cred ca este necesara o asa predica sa fie rostita in fiecare biserica .
    Fiinca este mare adevar sa coborit mult standardul .
    Sub formula ca Inima conteza sa fie curata ; ca Dumnezeu cauta la inima se poate veni in prezenta Lui Dumnezeu oricum .
    Dar… din inima curg izvoarele viatii si daca izvoarele treptat se otravesc inima va gasi placerea exact ca si cei ce nu il cunosc pe Dumnezeu ; si asa se deschide fronturi de atacuri spirituale in minte in gindere vin pasarile apoi in biserica sa fure saminta Cuvintului Lui Dumnezeu sa intineze gindirea , si in loc sa plecam plini da bogatia minunata a harului Divin se poate pleca cu imagini in mintea noastra care pot intina cugetul.
    Este timpul si vremea cind toti pastorii ar trebuii sa predice la fel despre imbracaminte.

  11. Esti tare frate Sergiu. dar cauta un pic la sinceritate si vezi ca nu e chiar asa. Si ingeri zice Scriptura, au privit si au placut. Sa fim seriosi. Eu as zice mai degraba ca te complaci si nu este deloc bine. Studiaza Biblia mai mult.

  12. Margea Gheorghe Florin // 30 Martie 2010 la 16:03 //

    nu am nimic cu nimeni nu vreau sa fiu nepoliticos dar nu imi place cand cineva afirma ceva si zice mai studiaza biblia …..unde sunt ingeri care au privit si le a placut? va spun eu sunt inchisi in adancul pamantului si isi asteapta ziua cand vor fi judecati si aruncati in iazul de foc

  13. Imi cer scuze, nu am vrut sa fiu dura, dar fratele zicea ca se poate ca ochii sa fie educati, nu stiu cati ani are fratele Sergiu, dar eu tind sa-l cred pe fratele ” din predica de pe vidio”, eu cred ca s-a expus mult penrtu a combate pacatul. Cunosc si eu pe cineva care duce o lupta cu asa ceva, si atunci nu ar trebui sa facem ceva ca fratii nostri sa nu cada in pacat? Eu cred ca asta se numeste DRAGOSTE

  14. Margea Gheorghe Florin // 30 Martie 2010 la 17:26 //

    asa este sora mea (nu stiu de ce cult apartineti eu pe toti ii numesc frati si surori) eu nu vam criticat dar nu imi place cand nu se spune pana la capat o teorie ,un text,,,, mai sunt uni care zic ca nu e pacat ce intra in gura ci ce iese de pe gura ,,,,doar scrie in biblie dar nu citesc si mai jos unde scrie a zis astfel facand toate lucrurile curate……………..asta am vrut sa spun eu ca multi interpeteaza cine stie ce
    Domnu sa te binecuvinteze sora

  15. FrateFlorin tu esti sau nu deacord cu predica de mai sus?

  16. Margea Gheorghe Florin // 30 Martie 2010 la 19:13 //

    eu sunt de acord cu predica nu doar ca asa spune cel ce predica ci biblia ne spune inca din vechime cum sa te infatisezi inaintea domnului ,bineinteles ca fiecare trebuie sa isi stapaneasca vasul cu sfintire si cinste (1 tesalonicieni 4 :4),dar ca sa iti expui tlentele in public si mai ales in fata lui Dumnezeu………. aici ar fi multe de ziz nu pot sa scriu atat…
    daca doresti sa discutam mai pe larg ID: florinmargea@yahoo.com

  17. Ma si miram… de ce nu sar in sus feministele?

    De cate ori citim in Biserica texte din Scriptura despre conduita generala a femeiei atat in timpul slujbelor cat si pe strada, nu se poate sa nu fim categorisiti extremisti, legalisti, fanatici etc..etc de catre „surori”. Si cine sunt primele? cele din apropierea conducerii… celelate zicand „daca ea sau ele se imbraca si se poarta asa,o fi stiind ele ceva de la barbatii lor!” ba vin si cu texte din Sfanta Scriptura ( parca mai vene cineva si-I spunea „este scris ” …) sa combata tocmai invataturile de baza ale Credintei…Chiar ma mir de ce au sarit in sus asa de tarziu feministele…

  18. Pavel Valeria vreau sa te anunt ca am 20 ani (nu sunt casatorit).

    Un barbat cand iasa afara din casa o sa gaseasca magnetii de care vorbeste in predica la tot coltu de strada. Si atunci ce face nu mai iasa din casa? Ochi si mintea pot fi educate sa nu priveasca si sa nu gandeasca ce si unde nu trebe.

    Sunt de acord ca stilu ala de imbracaminte nu trebuie sa se gaseasca in biserica dar nu imi place felul cum a spus. Si inca un lucru care nu imi place este ca la barbati lu lea prezentat cum sa invete sa isi controleze ochi si mintea.

  19. Frate Sergiu, multi ani inainte cu Domnul, eu am vrut sa scot in evidenta „curajul” fratelui care am banuit ca este mai mare; eu am o fata pe care cu ajutorul Dmnului am educat-o cat am putut dupa Biblie, dar are prietene care rad si de multe ori nu fac fata singura in a le explica anumite lucruri pe care nici eu nu le inteleg, si atunci este nevoie de un frate cu curaj care sa zica lurrurilor pe nume. E doar parerea mea.

  20. costica H. // 9 Aprilie 2010 la 6:17 //

    nu se mai deschide predica aceasta,oare care este cauza,va rog sa ma ajutati.multumesc.

  21. costica H. // 9 Aprilie 2010 la 20:52 //

    este bine acum merge
    va multumim

  22. Surorile mele, nu vă mai jucaţi cu propriile voastre suflete şi cu Dumnezeu. Principala cauză a alunecării voastre este iubirea de îmbrăcăminte. Aceasta vă face să neglijaţi responsabilităţi grave, şi voi abia dacă aveţi vreo scânteie din iubirea de Dumnezeu în inimile voastre. Renunţaţi fără întârziere la cauza alunecării voastre, pentru că aceasta este păcat împotriva sufletului vostru şi împotriva lui Dumnezeu. Nu vă împietriţi prin înşelăciunea păcatului. Moda corupe intelectul şi consumă spiritualitatea poporului nostru. Ascultarea faţă de modă se răspândeşte în comunităţile noastre şi separă mai mult decât orice altă putere pe poporul nostru de Dumnezeu.Toate manifestările de mândrie în îmbrăcăminte, care este interzisă în Cuvântul lui Dumnezeu, ar fi un motiv suficient pentru aplicarea disciplinei comunităţii. Dacă, în ciuda avertismentelor, apelurilor şi rugăminţilor stăruitoare, se continuă să se urmeze voinţa perversă, acest lucru poate fi privit ca dovadă că inima cu nici un chip nu este făcută asemenea lui Hristos. Eul, şi numai eul, este obiectul adorării şi o astfel de pretinsă creştină va îndepărta multe femei de Dumnezeu.

  23. Foarte adevarat ai zis, dar cine sa ia seama?Cum incepi sa vorbesti despre astfel de lucruri esti fanatic, habotnic si legalist, ai luat-o pe aratura sau la vale,etc…Asta in particular ca in cadru oficial toata lumea este de acord cu tine…dar afara…

Lasă un răspuns