InterviuriInterviuri cu: ArtistiInterviuri' SCRISE

Interviu cu Vasile Micula

vasile micula

CrestinTotal: Pentru inceput te rugam sa ne spui cat mai multe despre tine ce vrei tu sa afle si lumea…

Vasile Micula: Sunt casatorit cu Simona si-avem 4 copii minunati Samuel,Ana-

Maria,Emanuel si Daniel.

CrestinTotal :Ce se intampla cu tine, canti doar la nunti? Care este planul de viitor? Exista vreun material nou la care lucrezi, sau ai ceva planificat?

--

Vasile Micula: Este adevarat,cant foarte mult la nunti dar cant si la evanghelizari,botezuri,concerte etc.Acum lucrez la un nou proiect care va fi altfel fata de ce am realizat pana acum.

CrestinTotal: Poti sa ne spui cateva dintre piesele tale de succes?

Vasile Micula: Tu esti cel mai minunat,Ce mare esti,As vrea sa fiu cu tine,Azi ma-nchin.

►Poti dona prin: BT Pay si Revolut - 0763631321 - https://revolut.me/crestintotal ►Paypal - https://www.paypal.com/paypalme/crestintotalro

CrestinTotal: Ce muzica iti place sa asculti. De ce? Ai o trupa/artist preferat/melodie preferata?

Vasile Micula: Toate genurile dar sa fie muzica de calitate,imi place Cristocentric in specia cantarea Ma-tingi acum.

CrestinTotal: Daca ai putea sa-ti alegi o colaborare cu orice artist, care ar fi acela?

Vasile Micula: Am colaborat si colaborez cu Cristocentric

CrestinTotal: Ce parere ai despre situatia actuala a muzicii crestine din Romania?

Vasile Micula: Foarte buna!

CrestinTotal: Care crezi ca este capitala muzicii din Romania?

Vasile Micula: Normal! Timisoara.

CrestinTotal: Care crezi tu ca sunt slabiciunile tale?

Vasile Micula: Muzica buna si altele

CrestinTotal: in viata de artist te-ai confruntat si cu evenimente mai ciudate/distractive. Povesteste-ne cateva din ele.

Vasile Micula: Veneam de la biserica din Caransebes.La iesirea din oras m-a oprit politia vazandu-ma vesel si acordeonul de pe bancheta masinii,m-a pus sa suflu in fiola crezand ca am consumat bauturi alcoolice. Dezamagit ca nu arata nimic fiola mi-a spus: -Nu esti beat dar nici normal nu esti.

CrestinTotal: In trupa ta ai si fosti manelisti cum de ii ai in echipa? Ii cunosteai inainte de a se pocai sau apoi ai luat legatura cu ei?

Vasile Micula: Cunosc foarte multi fosti manelisti care s-au intors la Domnul,i-am cunoscut si inainte si dupa ce s-au pocait,dar niciunul dintre baietii cu care cant n-au cantat manele. Am cantat la un  bal la logos atunci luat cu mine un fost manelist care canta la vioara doar numai atunci l-am luat nu era pocait dar de atunci Dumnezeu l-a cercetat si s-a pocait sunt 7 ani de atunci am mai colaborat cu baieti care au cantat cu Guta care s-au pocait si ei se stie ca baza la muzica mea sunt Loris si Zeno cu care poti canta orice cu care si lucrez la urmatoru album ,colaborez cu Stefi Olaru si cu Lari Munteanu deasemenea mari muzicieni iar la nunti cantam o combinatie de genuri intre countri usoara populara evreiasca internationala dar nu avem nici o legatura cu manelele probabil unii cred ca daca canti populara cu tobe spun ca sunt manele eu as zice etno cantarea cu oaia mea este etno este o cantare foarte veche n-o mai canta nimeni dar prin ritmul pe care o cantam tinerilor le place sau cand Isus de prin Iudea deasemenea foarte frumoasa daca ne-ai vazut la nunti cantam de toate genurile daca faci un concert lumea vine special pentru tine si stilul tau dar la o nunta sunt sute de oameni cu gusturi diferite si trebue sa tii cont de toti? si cand este gata nunta nu este multumire mai mare decat sa vezi lumea nu multumita ci impresionata asta incercam noi sa facem.Multi nepocaiti vin la urma si zic n-am putut crede ca se poate sa te simti asa bine la o nunta fara alcool ci doar cu muzica crestina. Eu cred ca asta-i adevarata bucurie laudand pe Domnul cu toata inima indiferent la ce ocazii.

CrestinTotal: Ce parere ai de DANIEL DINESCU canta si el cu tine?

Vasile Micula: Suntem prieteni buni,in saptamana in care s-a predat Domnului am cantat si eu.Apoi m-a invitat sa-i cant la botez.Este un baiat bun dar ne intalnim foarte rar dar cand ne intalnim cantam impreuna.

CrestinTotal: Unde te vezi peste 5 ani?

Vasile Micula: Eh..greu de spus dar mi-as dori sa fiu sanatos si sa pot canta in continuare.

CrestinTotal: In final am sa va rog sa transmiteti un mesaj tuturor vizitatorilor blogului http://www.crestintotal.ro

Vasile Micula: Ma bucur pentu acest blog care se intereseaza de soarta cantaretilor crestini.Domnul sa binecuvinteze toti vizitatorii.

CrestinTotal: Iti multumesc pentru timpul acordat si iti doresc tot ce faci sa duci la bun sfarsit

Interviu realizat de Iacob Emanuel pentru CrestinTotal.ro

 

Arhiva de interviuri :(click pe care doriti sa cititi)

ADMIN

Nu va ingrijoarti,dar,de ziua de maine; caci ziua de maine se va ingrijora de ea insasi. Ajunge zilei necazul ei

Related Articles

5 Comments

  1. Imi place foarte muylt cum canta Vasile Micula. El a fost in aceasta seara, 2 ianuarie 2011 in biserica noastra. Ne-am bucurat cantand cantari de lauda si de fiecare data cand a mai fost in biserica noastra din Periam ne-am bucurat in Domnul.

Lasă un răspuns

Check Also
Close
Back to top button
%d blogeri au apreciat: