
Prin provideța divină, în urma alegerilor, cei 333 de pastori și delegați au confirmat componența Comitetului Comunității, alcătuit din următorii pastori: Bec Titu (Alba-Iulia); Bojor Vasile (Cluj-Napoca); Cîmpean Victor (Bistrița); Deteșan D. Mircea (Turda); Ignat Traian (Bistrița); Maluțan Petru (Zalău); Moldovan Aurel (Cluj-Napoca); Onițiu Sever (Târgu Mureș); Roșian Adrian (Zalău); Sătmărean Ilie (Cluj-Napoca); Zăgrean Toma (Bistrița).
Biroul permanent ales e format din pastorii:
Președinte: Moldovan Aurel;
Secretar: Bojor Vasile;
Vicepreședinte: Sătmărean Ilie.
De asemenea, au fost aleși reprezentanții Comunității de Cluj pentru Consiliul Bisericesc: Aurel Moldovan, Bojor Vasile, Deteșan D. Mircea, Cîmpean Victor, Sătmărean Ilie și Ignat Traian.
Felicitări celor aleși și Dumnezeu să-i binecuvânteze!
Dumnezeu să binecuvânteze întreaga Comunitate Regională Penticostală de Cluj!
via Adunare electivă la Comunitatea Regională Penticostală de Cluj: 15 septembrie 2018