
Inițiativa organizării acest eveniment i-a aparținut fratelui Marius Lazarescu, dirijorul orchestrei si al corului bărbătesc din biserica gazda.
Serviciul de închinare a fost condus de pastorul David Nicola,iar pastorul Teofil Ciortuz a prezentat repertoriul.
Evanghelia a fost vestita de pastorul Ionel Tutac, președintele Comunității Baptiste Timisoara si secretar general al Uniunii Baptiste din Romania.