Ȋn luna septembrie 2009, pastorul Nadarkhani a fost acuzat de apostazie şi condamnat la 3 ani de închisoare. Cu toate că lucrurile se înrăutăţiseră şi viaţa acestuia era în pericol şi în pragul de a-şi pierde viaţa, petiţiile online şi miile de rugăciuni ale creştinilor au avut de câştigat anul acesta, când, după 1000 de zile petrecute în arest, Nadarkhani a fost eliberat. Citeste mai mult AICI