
Romania sa devina o tara crestina, nu doar sa se declare.
Romania sa Il recunoasca pe Isus Hristos ca Domn si Mantuitor personal.
Presedintele tarii – sa fie si un om al lui Dumnezeu.
Guvernul – sa fie o institutie care sa se bazeze pe Biblie in luare deciziilor.
In Parlament, Adevarul si Dreptatea sa se distinga zilnic.
Prefecturile tarii sa oranduiasca lucrurile conform Bibliei.
Primariile sa fie locuri in care Dumnzeu sa nu fie facut de rusine.
Pastorii, preotii, prezbiterii si alti slujitori sa fie oameni calauziti de Dumnezeu.